Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Wojciech Kozioł

2011-04-13
Wojciech Kozioł

W 1986 r. ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku Konserwacja Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. W 1987 r. wstąpił do ZPAP Okręg Toruński. W trakcie studiów w 1984 r. rozpoczął pracę w PKZ Pracowni Witraży i do dzisiaj zajmuję się witrażem, projektowaniem i wykonawstwem witraży we własnej pracowni. Uprawia malarstwo, jako dziedzinę nieodłącznie związaną z witrażem. W tym czasie wykonał wiele projektów witraży monumentalnych, ale również małych form witrażowych. Zajmuję się również fusingiem. W kadencji 2001-2004 był członkiem Zarządu ZPAP OT, w poprzedniej był członkiem Komisji Rewizyjnej OT.

Najważniejsze wystawy zbiorowe i indywidualne

1989 - wyst. zbiorowa, Muzeum Okręgowe, Toruń
1992 - wyst. zbiorowa, Galeria ZPAP, Toruń
1993 - wyst.indywidualna, Galeria ZPAP, Toruń
1996 - wyst. zbiorowa, Pałac Eskenów,Toruń
1998 - wyst. indywidualna, Galeria ZPAP, Toruń
1999 - Dzieło Roku - wystawa artystów Okręgu Toruńskiego ZPAP, Toruń
1999 - wyst. indywidualna, Lyon
2002 - wyst. zbiorowa Okręgu Toruńskiego, Getynga
2011 - Salon Wiosenny - wystawa artystów Okręgu Toruńskiego ZPAP, Toruń

Terra plana est

Natura, otoczenie, przyroda istniejące w czterech wymiarach, w trzech przestrzennych i jednym czasowym, w procesie twórczym ulegają transformacji i redukcji do dwóch wymiarów. Przyroda - natura staje się zatem dwuwymiarowa - Terra plana est. Ziemia staje się płaska i jako dwuwymiarowa płaszczyzna więzi wiele wymiarów, stając się syntezą świata. Sam proces twórczy przebiega na drodze: absorpcja- kreacja- projekcja-ekspresja, w którym znane nam z otoczenia detale, obrazy, zapachy, wspomnienia, wyobrażenia, czy to będzie kałuża błota na piasku, czy kolor powietrza i materii w nim umieszczonej - po wschodzie, czy przed wschodem lub zachodem słońca - linia lasu, rytm pól, wizerunek zwierzęcia, czy impresja z Haute Couture - to wszystko jako natura, nasze otoczenie, kumulują się i materializują na płaszczyźnie podobrazia w dwóch wymiarach, tworząc w rezultacie abstrakcje. Kolor i forma, walor i nasycenie są środkami wyrazu tych procesów. Terra plana est posiada jeszcze drugą, głębszą warstwę.

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz