Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Vero Bielinski

2016-10-25
Vero Bielinski

Urodzona w Niemczech w 1988 r. fotografka o polskich korzeniach. W 2013 r. ukończyła projektowanie komunikacyjne ze specjalizacją fotografia w Wyższej Szkole w Darmstadt, pod kierownictwem profesora Michaela Kerstgensa. Uczyła się także u profesor Barbary Klemm. Podejmowała różne wyzwania, by kształtować wrażliwość oka i zdobywać nowe inspiracje. Podczas zagranicznych studiów w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie poszerzyła i rozwinęła wiedzę oraz umiejętności w dziedzinie malarstwa i grafiki. W Nowym Jorku pełniła funkcję asystentki artysty fotografika Kena Schlesa, co pozwoliło jej poznać elitę fotografików, między innymi Roberta Franka. Pracując nad swoimi projektami, dużo podróżuje po świecie. Ma w dorobku sporo międzynarodowych wystaw oraz nagród.

„Brooklyn Hipsters”​

Hipsterzy to miejska subkultura, mająca swoje korzenie w Nowym Jorku - powierzchowna, konsumpcyjna, pełna tęsknoty za indywidualizmem. Jej najsilniejszym środkiem wyrazu jest moda, sceną zaś ulica. Vero Bielinski pokazuje nastroje jednostek gorączkowo dążących do bycia kimś oryginalnym i wyjątkowym, jednak od dawna noszących uniformy. Skupiając się przede wszystkim na strojach, postawach, gestach i otoczeniu, opowiada o kulturze młodzieży i zatrzymuje ten świat w kadrze, by zwrócić uwagę na ludzi ukrywających się pod przebraniem hipsterów. Cykl powstawał w latach 2012-2013.

  • Vero_Bielinski_3
  • Wernisaz_Vero_1

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz