Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Sonia Zengel

2008-03-19
Sonia Zengel

Absolwentka Politechniki Poznańskiej, dyplom uzyskała w 1974 r. W latach 1980-84 studia malarskie u Kazimierza Śramkiewicza, profesora PWSSP w Gdańsku.

Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, pastel, tusz lawowany i rysunek, a także publicystykę w zakresie kultury. Autorka cykli obrazów, m.in. "Znaki miłości", "Czerwone obrazy", "Mea tenuitas", "Tea time", "Tu es Petrus". Przygotowała 41 wystaw indywidualnych malarstwa i rysunku, m.in. w Wilnie, Paryżu, Nantes, Bydgoszczy, Poznaniu, Olsztynie, Bytowie, Katowicach, Wadowicach oraz w Krakowie, gdzie w 2007 r. otworzyła dziesiątą wystawę w tym mieście (m. in. Pałac Sztuki, 2000 r.). Uczestniczyła w około 40 wystawach zbiorowych ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. w Wenecji, Wilnie, Odessie, w 2006 r. w Nowym Jorku w wystawie prezentującej współczesną sztukę polską. Od 1996 r. jej prace są kwalifikowane na ogólnopolskie jesienne salony sztuki w ostrowieckim BWA. Odbyła kilkadziesiąt podróży artystycznych do wielu krajów świata.

Jej prace znajdują się w zbiorach instytucji kulturalnych i prywatnych w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Szwajcarii, USA. Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich (Nowy Sącz), Stowarzyszenia Kultury Polskiej (Warszawa) oraz Bydgoskiego Klubu Profesorów "Wierzenica".

W 2002 r. otrzymała Medal Prezydenta Miasta za szczególne zasługi dla Bydgoszczy. W 2003 r. jej nazwisko zostało umieszczone w szwajcarskim wydaniu "Who is who".

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz