Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Michał Pauli

2012-04-12
Michał Pauli

Urodzony w 1972 r. w Kielcach, gdzie spędził młode lata. Od zawsze fascynowały go podróże i sztuka. Już w młodym wieku ciągle zmieniał miejsca zamieszkania. Mieszkał m.in. w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Jeleniej Górze, Barcelonie, Amsterdamie, Tuluzie, Berlinie. Z czasem ciągłe zmiany i chęć poznawania nowych miejsc weszły mu w krew. Studiował w Akademii Sztuk Plastycznych im. Włodzimierza Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Sztuk Wizualnych (pracownia malarstwa, prof. Włodzimierz Stelmaszczyk; pracownia grafiki warsztatowej, prof. Tomasz Chojnacki). Przez długie lata prowadził własną pracownię ceramiki artystycznej. Obecnie oprócz pracy nad kolejną książką zajmuje się malarstwem.

Ważniejsze wystawy w latach 2009-2012

Galeria Szyb Wilsona, Katowice
BWA, Tarnów
Dom Środowisk Twórczych "Pałacyk Zielińskich", Kielce
Instytut Reportażu "Wrzenie Świata", Warszawa
"Piwnica pod Baranami", Kraków
Aula Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk
Księgarnia "Bookarnia", Sopot

"Dwie twarze Tajlandii"

"Prezentowany cykl jest reminiscencją moich podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Próbą uchwycenia świata przesiąkniętego egzotyką i melancholią. Namalowane w technice akrylowej (bardziej ekologicznej od techniki olejnej) obrazy to zatarte wspomnienia wypełnione symboliczną magią kolorów. Drugą część ekspozycji stanowią ilustracje - grafiki warsztatowe wykorzystane do książki "12 x śmierć". Przedstawiają one ciemną stronę egzotycznej krainy uśmiechu".

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz