Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Krzysztof Kowalik

2010-06-09
Krzysztof Kowalik

Urodzony 30.06.1965 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Studia PWSSP Poznań 1987-1992 r., Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom w 1992 r. w pracowni prof. Z. Łosińskiego, pt. "Stacja Szybkiego Tramwaju Miejskiego". W Bydgoszczy od 1992 r.

W 1993 r. - I nagroda w konkursie na znak 650-lecia Bydgoszczy. Projekt flagi Bydgoszczy. Projekty znaków graficznych, wydawnictw, medali, m.in. MTPiK Bydgoszcz, Tablica BTN-u Bydgoszcz. Statuetki NOT-u, m.in. "Hermes Kujawsko-Pomorski". Statuetka "Halabardnik", ul. Cieszkowskiego, Bydgoszcz. Nagroda tygodnika "Wprost" w konkursie satyrycznym "Europa - Europa". Projekty wnętrz prywatnych użyteczności publicznej, stoisk targowych, scenografii w ramach "studia projektowego Kowalik".

"Punktem odniesienia do stworzenia cyklu rzeźby był tzw. hipotetyczny początek w odniesieniu do historii, która ciągle trwa, zmieniając swój kostium. Postacie, obiekty, zjawiska przepływają, ale istota ich jest niezmienna. Nie opowiadanie, opis, ale relacja - forma - treść była przesłanką do powstania tego cyklu prac."

Krzysztof Kowalik

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz