Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Janusz Maciej Kochanowski

2004-01-13
Janusz Maciej Kochanowski

Urodzony w 1937 roku, pracuje twórczo od 1961 roku. W 1963 roku otrzymał dyplom architekta wnętrz w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, monumentalnym, projektowaniem architektury wnętrz, grafiką reklamową, rysunkiem satyrycznym, projektowaniem form przemysłowych oraz wystawiennictwem. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Uczestniczył w ok. 140 wystawach zbiorowych – ogólnopolskich, okręgowych i zagranicznych (Dania, Rumunia, Finlandia, Francja, Węgry, Litwa, Niemcy). Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzeów oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Twórca wielu projektów wnętrz hoteli, sanatoriów, biurowców, restauracji, kin oraz wykonawca kilkunastu monumentalnych kompozycji mozaikowych.

Laureat wielu nagród i wyróżnień z zakresu malarstwa, architektury wnętrz i projektowania form przestrzennych. Od 1968 roku pełnił różne funkcje w Zarządzie Głównym i Zarządzie Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1991-1994 prezes Zarządu Głównego ZPAP - Polska Sztuka Użytkowa, a od 1995 roku do chwili obecnej jego wiceprezes. Od 1985 roku jest także prezesem ZPAP - Polska Sztuka Użytkowa w Bydgoszczy. Za działalność twórczą i społeczną odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową Zasłużony Działacz Kultury, Nagrodą Wojewody Bydgoskiego oraz Medalem Prezydenta Bydgoszczy.

  • Autoportret podwójny
  • 1

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz