Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Jacek Piątek

2009-04-01
Jacek Piątek

Crazy seed

"Choć sztuka abstrakcyjna odrzuca koncepcję mimesis i dąży do stworzenia własnego, odrębnego i autonomicznego świata układów, barw i form, to uważam, że moje "abstrakcyjne malowanie" odnosi się do otaczającej rzeczywistości. Może nie w sposób bezpośredni, ale intuicyjny i podświadomy inspiruję się tym, co stworzył Bóg - Natura. Moje istnienie w przestrzeni wszelkich ziemskich i poza ziemskich bodźców w każdej chwili dostarcza mi mnóstwo energii, której efektem jest potrzeba tworzenia, a może raczej przetwarzania sygnałów, które odbieram, dzielenia się nimi.

Dlaczego język plastyczny? Ponieważ nawet pozornie płaski obraz olejny przemawia nie tylko treścią, kompozycją, formą, kolorem, ale strukturą wynikłą w trakcie pociągnięcia pędzla czy zapachem. To, co najbardziej lubię w malowaniu, to chwilę zatopienia duszy i rąk po łokcie w farbie. Doświadczanie i kształtowanie, niszczenie i tworzenie, eksperymentowanie w urabianiu mięcha malarskiego na płótnie i niemoc w wydaniu sobie komendy - stop".

Jacek Piątek

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz