Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Elżbieta Kamińska-Zielińska

2014-09-20
Elżbieta Kamińska-Zielińska

Urodzona 9.03.1974 r. w Grudziądzu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Na wystawę prezentowaną w Galerii nad Brdą składają się 24 grafiki zamieszczone w ponownym wydaniu "Mostu Królowej Jadwigi" Jerzego Sulimy-Kamińskiego oraz 8 kolaży wykonanych z pomocą męża autorki, Grzegorza Zielińskiego.

Jest to limitowana edycja książki opatrzona w grafiki mojego autorstwa. Wydrukowanie powieści jest związane z 30. rocznicą pierwszego wydania "Mostu..." w 1984 r. Tym wydaniem sagi bydgoskiej chciałam przypomnieć postać wspaniałego człowieka, bydgoszczanina. Chcę również trafić do młodszego pokolenia. Ma to też być dowód wdzięczności za trud wychowania takiej osóbki, jak ja. Jest to także prezent dla żony pisarza i mamy. Ta wyjątkowa uroczystość odbędzie się w dniu jego urodzin, 20 września.

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz