Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Anna Mackiewicz

2008-01-09
Anna Mackiewicz

Urodzona w 1978 r. w Bydgoszczy. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. W 2003 r. uzyskała dyplom z zakresu malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Lecha Wolskiego. Jest członkiem ZPAP w Bydgoszczy. Na co dzień pracuje jako terapeuta zajęciowy z osobami chorymi na schizofrenię. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i ceramiką.

Artystka o swojej twórczości:

"Lubię przestrzeń. W malarstwie interesuje mnie przede wszystkim forma i kolor. Jest to moja interpretacja rzeczywistości, którą wyrażam w uproszczonych, zgeometryzowanych formach. Czasem wzbogacam ją ornamentem. Maluję odpowiednią formę - linią w przestrzeni. Czasem tę formę spłaszczam, czasem wzmacniam kolorem. Szukam linii i płaszczyzny oraz odpowiedniego koloru, aby obraz zabrzmiał, wyrażał to, co chcę przekazać. Zawsze wiem, kiedy obraz jest skończony".

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz