Galeria Nad Brdą

Witamy na stronie Galerii Nad Brdą - tutaj znajdą Państwo informacje o artystach, którzy gościli w Galerii nad Brdą. Można zapoznać się z ich twórczością, zobaczyć zdjęcia prac, jak również zdjęcia z poszczególnych wystaw.

Aleksandra Bojarska

2003-03-06
Aleksandra Bojarska

Urodzona 11.04.1963 r. w Chełmnie. W 1988 r. ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki Mirosława Piotrowskiego. Po zakończeniu studiów rozpoczęła samodzielną pracę twórczą.

Prace z jej pierwszego okresu zostały zaprezentowane na wystawie "Spopielały pejzaż" w bydgoskiej galerii "Kruchta". Z czasem artystka rozszerzyła swoją działalność na sferę edukacji i od 1989 r. jest nauczycielem projektowania graficznego w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jednocześnie pracuje twórczo.

W swych pracach łączy grafikę warsztatową z nowoczesnymi technikami komputerowymi. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce oraz za granicą, a także są w posiadaniu instytucji państwowych. Ponadto zajmuje się grafiką użytkową.

Ten artysta nie posiada prac na sprzedaż.

©  Copyright 2020. Galeria nad brdą

Wyższa Szkoła Gospodarki

Wyższa Szkoła Gospodarki
ul. Garbary 2,
85-229 Bydgoszcz